ورود به نرم افزار

در صفحه ورود کاربر، در بخش سمت چپ اطلاعات کاربری را وارد کرده و روی دکمه ورود کلیک کنید. در صورتی که نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید، به مدیر سیستم مراجعه نمایید.

ورود کاربر به نرم افزار

صفحه شروع کار

در این صفحه آخرین داشبوردهای شما و داشبوردهایی که برای شما به اشتراک گذاشته شده اند نمایش داده شده است. همچنین می توانید یک داشبورد جدید را از ابتدا ایجاد کنید.

 • نقطه شروع: برای ایجاد یک داشبورد جدید، دسترسی به داشبوردهایی که قبلا ساخته شده اند و دسترسی به راهنمای نرم افزار استفاده می شود.
 • داشبوردهای اخیر: آخرین داشبوردهایی که توسط شما ساخته می شوند، در این قسمت جهت دسترسی سریع به شما نشان داده می شوند. همه این داشبوردها از قسمت باز کردن داشبورد موجود نیز قابل دسترسی هستند.
 • به اشتراک گذاشته شده: این بخش مربوط به داشبوردهایی است که توسط سایر کاربران نرم افزار ساخته شده و برای شما به اشتراک گذاشته شده اند. ممکن است این داشبورد ها برای شما قابل ویرایش باشند، یا فقط بتوانید آنها را مشاهده کنید.
صفحه شروع کار

ایجاد اولین داشبورد

برای ایجاد اولین داشبورد مدیریتی مراحل ذیل را انجام دهید:

 1. روی لینک شروع یک داشبورد جدید کلیک کنید.

 2. در گوشه سمت چپ صفحه، پنل نقطه شروع جهت راهنمایی شما نمایش داده می شود. منوهای نشان داده شده آیتم های اطلاعاتی هستند که داشبورد شما را تشکیل خواهند داد.

  نقطه شروع
 3. با کلیک کردن روی لینک بستن پنل راهنما را بسته و از منو های نشان داده شده روی منوی لیست کلیک کنید، سپس از زیر منوها، گزینه جدول را انتخاب نمایید.

  انتخاب آیتم اطلاعاتی
 4. با انتخاب آیتم اطلاعاتی، پنجره اطلاعات خود را انتخاب نمایید باز می شود. این پنجره درگاه دسترسی شما به منابع اطلاعاتی موجود در vdash است. از بین سربرگ های نمایش داده شده، کارخانه تولید دوچرخه را که یک بانک اطلاعاتی فرضی است انتخاب نموده و از بین باکس های سبز رنگ، آیتم مشتریان را انتخاب نمایید تا لیست مشتریان به شکل جدول در داشبورد نمایش داده شود.

  انتخاب اطلاعات جهت نمایش در داشبورد
 5. جدول نمایش داده شده، شامل اطلاعات پیش فرض از مشتریان است.

  جدول اطلاعات مشتریان
 6. با کلیک کردن روی نوار ابزار خاکستری رنگ بالای جدول، جدول به حالت انتخاب شده در می آید.

  انتخاب آیتم اطلاعاتی
 7. آیکن های نمایش داده شده به ترتیب از بالا سمت راست

  حذف آیتم
  جابجا کردن آیتم ها با یکدیگر
  تغییر سایز عرضی
  تغییر سایز ارتفاعی

  اکنون روی آیکن تغییر سایز عرضی کلیک کنید تا عرض جدول بیشتر شود.

  تغییر سایز جدول
 8. با کلیک مجدد روی نوار ابزار خاکستری رنگ بالای جدول، یا کلیک روی قسمت سفید رنگ خالی صفحه زیر جدول، می توانید جدول را از حالت انتخاب خارج کنید.

 9. انتخاب فیلدهای جدول: اولین آیکن روی نوار ابزار از سمت چپ، آیکن پنل تنظیمات است که مهم ترین ابزار در vdash محسوب می شود. با کلیک کردن روی این آیکن، پنل تنظیمات جدول باز می شود.

  پنل تنظیمات آیتم اطلاعاتی
 10. این پنل کنترل همه تنظیمات مربوط آیتم های اطلاعاتی را در دست دارد.

  ابزارها و امکانات موجود در پنل تنظیمات برای هر آیتم اطلاعاتی متفاوت است. اطلاعات بیشتر در مورد پنل تنظیمات در بخش آیتم های اطلاعاتی آورده شده است.

  در تنظیمات مربوط به جدول، شما می توانید انتخاب کنید چه فیلدهایی در جدول نمایش داده شود. برای مثال روی فیلد سن کلیک کنید تا به فیلدهای جدول اضافه شود.

  اضافه کردن فیلد سن به جدول
 11. مرتب کردن اطلاعات: برای مرتب کردن اطلاعات بر اساس هریک از فیلدهای جدول، کافی است روی سرستون فیلد مورد نظر کلیک کنید تا آیکن مثلث مانند کوچکی کنار آن فیلد نمایش داده شود.

  برای مرتب سازی به شکل صعودی یا نزولی، می توانید مجددا روی همان سرستون کلیک نمایید.

 12. فیلتر کردن اطلاعات: فیلتر کردن اطلاعات داشبورد از طریق پنل فیلترها انجام می شود. برای دسترسی به پنل فیلترها، روی آیکن در نوار آبی رنگ بالای صفحه کنار آیکن ذخیره کلیک کنید.

  پنل فیلترها
 13. آیتم های نمایش داده شده در پنل فیلترها بعدهایی هستند که مربوط به اطلاعات مشتری می باشند.

 14. روی آیتم مشتری » جنسیت کلیک کنید تا گزینه های آن نمایش داده شود.

 15. از گزینه های نمایش داده شده، گزینه مرد را انتخاب کنید تا اطلاعات جدول فیلتر شود و فقط مشتریان مرد را نمایش دهد.

  فیلتر کردن اطلاعات جدول

اضافه کردن ماتریس، نمودار و نقشه به داشبورد

برای اضافه کردن سایر آیتم های اطلاعاتی به داشبورد، از منوهای سمت چپ صفحه استفاده کرده، مانند جدول اطلاعات مورد نظر را انتخاب کنید و از پنل تنظیمات، آیتم دلخواه خود را ایجاد نمایید.


قدم های بعدی

© 2021 vdash.ir